creativeangelsfamilychildcare.com

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

Mały Zdrajca / The Little Traitordodany: 21/02/2011

Gatunek:
Dramaty
Data Dodania:
21/02/2011
Wyświetleń:
2367
Komentarzy:
0
Opis: (krótkie streszczenie fabuły filmu):

Dwunastoletni Palestyńczyk zaprzyjaźnia się z brytyjskim oficerem i w oczach kolegów staje się zdrajcą. Ekranizacja powieści Amosa Oza. Akcja filmu rozgrywa się w Palestynie w roku 1947, na kilka miesięcy przed powstaniem państwa Izrael. Dwunastoletni Proffi (Ido Port) razem z dwójką swoich kolegów postanawia walczyć z okupującymi ich kraj Brytyjczykami. Zakładają "podziemną organizację" i z dziecięcą naiwnością snują plany ataków terrorystycznych. Pewnego dnia chłopiec poznaje brytyjskiego sierżanta, Dunlopa (Alfred Molina - "Frida", "Spider-Man 2"), z którym wkrótce się zaprzyjaźnia. Kiedy tajemnica wychodzi na jaw, koledzy Proffiego oskarżają go o zdradę... Liryczny portret powojennej Jerozolimy, widzianej oczami dwunastoletniego chłopca. Scenariusz filmu oparty jest na powieści "Pantera w piwnicy" pióra wybitnego izraelskiego pisarza Amosa Oza. Obraz uhonorowany Nagrodą Publiczności na MFF w Palm Beach i nominowany do Nagrody Izraelskiej Akademii Filmowej.


Mały Zdrajca / The Little Traitordodany: 21/02/2011

KomentarzeOpinie użytkowników

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Użytkowników:18217 Online:18 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

    Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze creativeangelsfamilychildcare.com. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis creativeangelsfamilychildcare.com nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.